کاشت ریش

ریش در مردان به دلایل بسیار زیادی امکان دارد که کم پشت باشد. امکان دارد که به صورت مادرزادی فرد ریش و سبیل کم پشتی داشته باشد و یا این امکان وجود دارد که به دلیلی ریش و سبیل دچار ریزش شده و کم پشت شوند.

 

دلایل زیرش موهای ریش و سبیل

کم پشت بودن ریش می تواند دلایل هورمونی داشته باشد و به دلیل کمبود هورمون مردانه در بعد از سن بلوغ اتفاق افتاده باشد

امکان دارد که دلایلی مثل سوختگی وجود جای زخم روی صورت همچنین جای جراحی و یا حوادث ناخواسته قسمتی از ریش یا سبیل از بین رفته باشد

این امکان وجود دارد که کم پشتی ریش و سبیل مادرزادی باشد و یا به دلیل بیماری هیپوتریکوزیس به وجود آمده باشد.

کاشت ریش و سبیل

در تمام موارد بالا بهترین روش برای بازیابی موهای از دست رفته در ریش و سبیل می تواند کاشت مو به روش SUT باشد.

در این روش که ریشه مو ها از قسمت های پر پشت بدن که معمولا پشت سر هستند برداشته می شود و به صورت کاملا طبیعی و بدون به جا گذاشت هیچ گونه اثر و جای زخمی در قسمت های کم پشت ریش و سبیل کاشته می شوند بهترین نتیجه و طبیعی ترین ظاهر را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

بهترن کاندیدها برای کاشت ریش به روش SUT هستند.

  • افرادی که به صورت مادرزادی ریش و سبیل کم پشتی دارند.
  • افرادی که در صورت آنها جای زخم وجود دارد
  • افرادی که اثر سوختگی در صورت آنها وجود دارد.
  • افرادی که در قسمت از ریش یا سبیل خود دچار کم پشتی هستند.
  • افرادی که به دلیل بیماری های ایمنی قسمت از ریش آنها ریخته است.
  • افرادی که دوست دارند خط ریش زیبایی داشته باشند اما ریش آنها به صورت نامنظم کم پشت و پر پشت است.

معایب روش های دیگر کاشت ریش.

در روش SUT هیچ گونه جای زخم یا جای اسکار یا نشانه دیگری باقی نمی ماند و نتیجه کار کاملا طبیعی و زیباست.

اما در روش های قدیمی به دلیل اینکه باید یک نوار فلپ از قسمت پشت سر برداشته می شد. امکان خونریزی و به جا ماندن جای اسکار و بد شکل شدن آن قسمت وجود داشت. و باعث می شدند که بانک موی شخص به صورت محسوسی کم شود و دیگر امکان برداشت در کاشت های دیگر وجود نداشت. همچنین زمان بسیار زیادی جهت کاشت ریش احتیاج بود.

اما تمام این مشکلات در روش SUT از بین رفته و دیگر بدون هیچ درد و جای زخم یا خونریزی در کمترین زمان ممکن کاشت موهای ریش و سبیل امکان پذیر شده است.

زمان رشد در موهای کاشته شده به چه صورت خواهد بود؟

افرادی که کاشت ریش به این روش را انجام می دهند نسبت به افرادی که کاشت موی سر را انجام می دهند در زمان بسیار کوتاه تری می توانند نتیجه کار را مشاهده بکنند. به صورت معمول بعد از دو ماه شما شاهد رشد چشمگیری در موهای کاشته شده خواهید بود و تا 6 ماه آینده می توانید ریش بسیار بلند و خوش حالتی داشته باشید.

چه زمانی بعد از کاشت ریش می توانید صورت خود را اصلاح کنید؟

فرد می تواند به صورت معمول صورت خود را بعد از ده روز تا دو هفته اصلاح کند اما این مسئله باید با مشاوره پزشک انجام شود افرادی هم هستند که می توانند بعد از یک هفته صورت خود را به آرامی اصلاح کنند اما موهای کاشته شده تا ده روز به صورت ته ریش باقی می مانند.

زمان بهبودی کامل چقدر است؟

شما می توانید بعد از یک روز به سر کار برگردید. اما تا مدت 5 روز نباید به ناحیه ای که در آن کاشت ریش انجام شده آب بزنید. بعد از مدت سه ماه مو های کاشته شده به صورت کاملا طبیعی و تا آخر عمر رشد می کنند و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت

سوالات متداول

عوارض بعد از کاشت ریش چیست؟

امکان دارد که بعد از عمل کاشت ریش پوست فرد تا 48 ساعت قرمز و حساس باشد. می تواند گفت که کاشت ریش عوارضی ندارد و مو ها کاملا قابل اصلاح کردن است و رشد طبیعی خواهد داشت.

برای بازسازی ریش و سبیل به چند گرافت مو نیاز است؟

این مسئله برای هر شخص متفاوت است اینکه شخص متقاضی چقدر ریش دارد و دوست دارد چقدر ریش داشته باشد متغییر است اما به طور میانگین 400 تا 600 گرافت برای سبیل و 700 تا 900 گرافت برای ریش بزی و 700 تا 1000 گرافت برای ریش روی گونه ها نیاز است.

آیا عمل کاشت ریش درد بیشتری دارد؟

خیر این عمل هم مانند عمل کاشت موی سر می باشد و با بی حسی انجام می شود و هیچ گونه درد و ناراحتی به همراه ندارد

آیا بعد از کاشت مو جای زخم باقی می ماند؟

بعد از کاشت به روش SUT هیچ گونه جای زخمی در روی صورت شخص باقی نخواهد ماند و نتیجه کاملا طبیعی خواهد بود بدون اینکه کسی متوجه شود شخص کاشت ریش انجام داده است.

چه مدت بعد از کاشت ریش می توان صورت را اصلاح کرد؟

معمولا 10 روز تا دو هفته بعد از کاشت ریش باید از اصلاح کردن و تراشیدن ریش خود داری کرد. اما میزان این زمان برای اشخاص مختلف متفاوت است و باید توسط پزشک تعیین شود.

سرعت رشد ریش کاشته شده چقدر است؟

معمولا سرعت رشد ریش کاشته شده مانند موی سر کاشته شده می باشد و معمولا دو ماه طول می کشد تا نتایج کامل قابل مشاهده باشد. بعد از این مدت رشد موهای کاشته شده به صورت طبیعی خواهد بود.

عمل کاشت ریش چقدر زمان می برد؟

زمان کاشت به ناحیه ای که باید مورد کاشت قرار بگیرد بستگی دارد اما معمولا بین 2 تا 4 ساعت زمان برای کاشت ریش کافی است.

آیا نتیجه کار مانند ریش طبیعی خواهد بود؟

بله در روش SUT موهای کاشته شده دقیقا مطابق با جهت رویش طبیعی موهایی صورت کاشته می شوند و نتیجه کاملا طبیعی و مانند ریش معمولی شخص خواهد بود.

تماس با کلینیک
Directions