کاشت مو به روش SUT

قبل از اینکه در مورد کاشت مو به روش SUT توضیح بدهیم. ابتدا در مورد اینکه کاشت مو چیست و روش ها مختلف کاشت مو و اصطلاحات موجود صحبت می کنیم تا اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار بدهیم.

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو در گذشته به صورت عمل جراحی بود و با گذشت زمان از میزان تهاجمی بودن آن کاسته شد و میزان درد و خونریزی در آن بسیار کاهش یافت به شکلی که امروزه عمل کاشت مو بسیار راحت و بسیار کم خطر و با میزان بسیار کمی عوارض پس از عمل امکان پذیر است.

کاشت مو روش های مختلفی دارد که در زیر به این روش ها اشاره شده است.

کاشت مو به روش FUT

این روش قدیمی ترین روش کاشت مو است که هنوز در بسیاری کشور ها از این روش استفاده می شود. در این روش احتیاج به بانک موی قوی وجود دارد در این روش لایه ای از پوست پشت سر برداشته می شود و سپس به وسیله میکروسکوپ به واحد های کوچکتری تبدیل می شوند و به نواحی کم پشت پیوند زده می شود. در نهایت قسمتی از سر که پوست برداشته  شده است بخیه می شود. در این روش احتیاج به بیهوش کردن فرد می باشد و به دوران نقاهت طولانی برای بیمار نیاز دارد.

کاشت مو به روش FIT

به این روش FUE نیز گفته می شود در این روش کار به این شکل انجام می شود که دیگر برداشت مو به وسیله برداشتن پوست از پشت سر انجام نمی گیرد و با ابزار مخصوصی برداشت به صورت دانه دانه یا گروهی از فولیکول های پشت سر و نواحی پرپشت سر انجام می شود. و در نواحی که احتیاج به کاشت مو وجود دارد کاشت می شوند که البته قبل از کاشت به وسیله سوزن های بسیار ریزی سوراخ های کوچکی در ناحیه کاشت ایجاد می شود و فولیکول های مو در آن سوراخ ها کاشت می شوند. این روش احتیاجی به بیهوشی ندارد و دوران نقاهت بسیار کمتری نیز دارد.

مراحل انجام کاشت مو به روش SUT 2018

این روش از کاشت مو جدید ترین روش و روشی نوآورانه است که تحول بزرگی در کاشت مو و پیوند مو به وجود آورده است. در این روش کاشت مو به صورتی انجام می شود که هیچ گونه جای زخمی بر روی سر باقی نمی گذارد. این روش جدید که مورد تایید FDA سازمان غذا و داروی ایالات متحده است، بهترین روش برای درمان کم پشتی و ریزش مو در آقایان و بانوان عزیز می باشد.

روش کاشت مو SUT که در این مجموعه با پیشرفته ترین متدها و وسایل پزشکی روز انجام می شود. نتایجی کاملاً طبیعی و غیر قابل تشخیص از موی طبیعی در آقایان و بانوان عزیز را ارائه می دهد.

مزایای روش SUT نسبت به روش های دیگر

در روش SUT به دلیلی استفاده از تکنیک های پیشرفته روز دنیا و جدید ترین دستگاه های روز میزان درد و خون ریزی به حداقل رسیده و کمترین میزان تهاجم را نصبت به روش های دیگر در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

در این روش دیگر احتیاجی به برش دادن پوست سر و ایجاد اسکار و جای زخم و بخیه وجود ندارد.

بهبودی در این عمل بسیار سریع است و حتی یک روز بعد از انجام عمل کاشت مو می توانید به کار های روزمره خود ادامه دهید.

رشد مو در این روش به صورت دائمی بوده و موها کاملا طبیعی و متعلق به خود فرد می باشد.

به دلیلی استفاده از تکنیک های روز جهان می توان تنها در یک جلسه ناحیه بزرگی از سر را با تراکم بالا مورد کاشت قرار داد و نتایجی کاملا طبیعی حاصل می شود.

هیچ گونه درد و مشکلاتی از جمله کشیدگی پوست سر و یا احساس بی حسی در پوست سر نخواهید داشت.

در این روش برداشت پیاز مو به صورت دستی انجام نمی شود و به وسیله دستگاه های بسیار پیشرفته پانچ لیزری از محل اهدا که معمولا پشت سر است جدا می شود و پس از جدا سازی فولیکول های مو فیریز می شوند و در نواحی کم مو و طاس سر کاشت می شود. به دلیل فریز شدن فولیکول های مو تا زمان کاشت از تخریب آنها جلوگیری می شوند.

در روش SUT به دلیل برداشت مو به وسیله دستگاه های پانچ لیزری پیشرفته و فریز کردن فولیکول های مو درصد بسیار پایین از فولیکول های مو هنگام کاشت از بین می روند و درصد نتیجه گیری بهینه در این روش بسیار بالاست. در صد هدر رفتن فولیکول های مو تنها زیر یک درصد است.

در روش SUT بیهوشی انجام نمی شود و به همین دلیل خطرات بیهوشی وجود ندارد و بلکه از بی حسی موضعی استفاده می شود. جراحی و برداشت لایه های پوست نیز در این روش انجام نمی شود به همین دلیل جای زخم و بخیه نیز در این روش وجود ندارد. این روش با اینکه بسیار شبیه روش FIT است و تنها فولیکول های مو برداشت می شود اما به دلیل استفاده از دستگاه های پیشرفته و روز دنیا و فریز کردن فولیکول ها نتیجه ای بسیار طبیعی تر و بهتر نسبت به روش FIT به دست می آید.

در روش SUT عوارض جانبی به حداقل رسیده است و دوران نقاهت پس از عمل بسیار کوتاه و هیچ گونه جای زخم و بخیه و خونریزی وجود ندارد.

در این روش سرعت انتقال فولیکول های مو به محل کاشت بسیار زیاد است و به همین دلیل میزان بیشتر از تارهای مو در یک جلسه کاشت می شود و معمولاً کاشت در یک جلسه به اتمام می رسد.

چه زمانی برای کاشت مو مناسب است.

در مردان در سنین بین 18 تا 25 سال به جز موارد خاص کاشت مو توصیه نمی شود به دلیل اینکه امکان ریزش مو و عقب نشینی خط رویش طبیعی وجود دارد و به همین دلیل امکان دارد بعد از کاشت مو ریزش موی طبیعی ادامه پیدا کند و فرد دوباره احتیاج به کاشت مو پیدا کند. به همین دلیل فرد باید به زمان تثبیت شدن خط رویش مو رسیده باشد و آنگاه برای کاشت مو اقدام کند.

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش SUT

 1. ده روز قبل از کاشت مو از مصرف مشروبات الکلی، سیگار، داروهای مسکن و ضد درد مثل بروفن و ایندومتاسین، قرص ویتامین E، داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین، سیر خوراکی و اسپرین خودداری کنید.
 2. قبل از مراجعه برای کاشت مو حتما سر خود را با شامپو چند با بشویید تا کاملا پاک باشد.
 3. شب قبل از عمل وعده غذایی سبک اما مقوی مصرف کنید و از نوشیدن مایعات به میزان زیاد خودداری کنید.
 4. در صورتی که بیماری خاصی دارید که به صورت مرتب دارو مصرف می کنید از قبل با پزشک معالج مشورت کنید تا در مورد اینکه مصرف این دارو ها برای انجام عمل کاشت برای شما مشکلی ایجاد می کند یا خیر شما را در جریان قرار دهد.
 5. به دلیل اثر داروهای بی حسی و استرس عمل رانندگی بلافاصله بعد از عمل امکان پذیر نیست.
 6. در روز عمل از به تن کردن لباس های تنگ که از بالا پوشیده می شوند و امکان کشیده شدن به سر را دارند خود داری کنید.

مواردی که باید بعد از عمل کاشت مو به روش SUT در نظر داشته باشید.

 1. برای دو هفته بعد از کاشت مو باید محل برداشت مو در پشت سر را در تمام طول روز مرطوب نگه دارید. کمپرس آب گرم همچنین خیس کردن با اسفنج مرطوب و گرم بسیار مفید است. مرطوب و گرم نگه داشتن محل برداشت مو کمک شایانی به بهبودی سریع بعد از عمل می کند.
 2. کمپرس سرد روی پانسمان قسمت کاشت شده سر ساعتی یکبار به مدت 15 الی 20 دقیقه پس از کاشت مو تا زمان خوابیدن در روز اول بسیار مفید است.
 3. در دو هفته اول پس از کاشت مو بهتر است که سر خود را به سمت جلو خم نکنید چون امکان فشار آمدن و کشش در قسمت های برداشت شده از پشت سر افزایش پیدا می کند و امکان خونریزی وجود دارد.
 4. بهتر است که روزی که کاشت مو انجام شده فرد در منزل استراحت کند. چند شب اول در هنگام خوابیدن دو بالشت را به شکلی زیر سر قرار دهید که به صورت نیمه نشسته بخوابید. و تا یک هفته کارهایی که فشار زیادی می آورند انجام ندهید که باعث خونریزی محل کاشت نشود.
 5. روز بعد از پیوند باید برای تعویض پانسمان انجام شده مراجعه داشته باشید. بعد از شست شوی اولیه در کلینیک لازم است که محل کاشت روزانه با شامپو بچه به صورت ملایم و با فشار بسیار کم شسته شود.
 6. فعالیت بدنی شدید و ورزش های سنگین تا دو هفته ممنوع است و بعد از دو هفته ورزش کردن ایرادی ندارد.

سوالات متداول

آیا موهای کاشته شده طبیعی به نظر می رسد؟

بله کاشت مو به روش SUT به دلیل استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته بهترین و طبیعی ترین نتیجه را برای شما دارد و کاملا موهای کاشته شده مثل موهای خودتان خواهد بود و طبیعی به نظر می رسد

عمل کاشت مو چقدر زمان می برد؟

عمل کاشت مو بسته به میزان کم پشتی مو های شما از یک روز تا دو روز امکان دارد که زمان ببرد. که اگر میزان کم پشتی موی شما زیاد باشد مقداری از کاشت برای جلسه دوم گذاشته می شود که در روز بعد انجام می شود

آیا عمل کاشت مو درد دارد؟

عمل کاشت مو با دارو های بی حسی انجام می شود و هیچ گونه درد و خون ریزی ندارد و احتیاج به بیهوشی هم در این عمل وجود ندارد

آیا عمل کاشت مو برای کسانی که بیماری فشار خون دارند هم انجام می شود؟

بله انجام عمل کاشت مو برای افرادی که فشار خون بالا دارند هیچ مشکلی ندارد اما قبل از عمل باید حتما مشکل فشار خون بالا را با پزشک خود مطرح کنید تا توصیه های لازم توسط پزشک به شما داده شود.

چه تعداد مو برای هر فرد لازم است؟

تعداد مو های لازم برای پرپشت شدن و طبیعی شدن موهای هر فرد متفاوت است و با نظر پزشک این میزان معین شده و برای هر فرد بهترین و طبیعی ترین حالت برای مو ها انتخاب می شود.

دوران نقاهت کاشت مو چه مدت طول می کشد؟

در کاشت به روش SUT احتیاج به استراحت مطلق نمی باشد و می توانید با مشاوره از پزشک به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید.

بعد از کاشت مو موهای کاشته شده دوباره می ریزد؟

موهای کاشته شده بعد از مدتی شروع به ریزش می کند و بعد از دورانی که به دوران خواب مو گفته می شود دوباره شروع به رشد کرده و موها کاملا پر پشت می شود.

چه سنی برای کاشت مو بهتر است؟

کاشت مو هیچ ربطی به سن شخص ندارد ولی تجربه نشان داده که از سن 24 سالگی تا 60 سالگی بهترین زمان برای کاشت مو می باشد.

آیا خط بخیه و جای زخم بعد از عمل باقی می ماند؟

خیر به دلیل پیشرفت تکنیک های برداشت مو بعد از عمل کاشت مو هیچ جای زخمی باقی نمی ماند و نتیجه کاملا طبیعی بوده و هیچکس متوجه برداشت مو از پشت سر شما نمی شود.

آیا امکان کاشت مو برای افرادی که اسکار سوختگی دارند وجود دارد؟

بله در هر پوستی که دچار اسکار شده حتی سوختگی هم امکان کاشت مو وجود دارد اما امکان این که پروسه کاشت مو برای این افراد کمی زمان بر باشد وجود دارد.

نتیجه کاشت مو در جلوی سر بهتر است یا پشت سر؟

نتیجه کاشت مو در جلوی سد بهتر از فرق سر یا پشت سر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کلینیک
Directions